GDAŃSZCZANIE RODEM Z TURCJI

Gdańszczanie rodem z TurcjiNa pozór ich historia jest podobna do wielu innych. Dwoje ludzi poznaje się i zakochuje. Potem biorą ślub i na świat przychodzą dzieci. To jeden z najbardziej uniwersalnych i powtarzalnych schematów na świecie. A jednak za każdym razem innym, magiczny, wyjątkowy... Ona pracuje jako mediator i zajmuje się domem. On prowadzi biuro podróży Onur, jest prezesem towarzystwa Polsko-Tureckiego, a za działalność na rzecz rozwoju Pomorza otrzymał tytuł ambasadora inicjatywy Invest in Pomerania. Ich dzieci właśnie wchodzą w dorosłość. Starsza córka studiuje prawo, młodszy syn realizuje swoje pasje w technikum informatycznym. W domu jest jeszcze dwójka pełnoprawnych członków rodziny 5-letni psiak Rivi i papuga Mario.Tym co już na pierwszy rzut oka wyróżnia tą rodzinę spośród tysięcy innych jest nazwisko... Ciftci. W innych częściach świata nie wzbudziłoby ono zainteresowania, w Polsce przykuwa uwagę. Automatycznie czujemy, że w przeciwieństwie do Nowaków czy Kowalskich, korzenie rodziny Ciftci'ch sięgają daleko poza granice Trójmiasta, Pomorza, Polski...Myślimy więc - imigranci. Ale też nietypowi, bo aż dwoje z nich startuje w tegorocznych wyborach samorządowych. Kim więc są Irena, Hasan, Anna i Damian Ciftci?

Szwedzcy studenci medycyny w Polsce - czyli promowanie Polski w Szwecji w ramach współpracy medycznej.

Robocze spotkanie z lekarzem, endykronologiem szwedzkim - dr Fariborz Parandeh i lekarzem polskim - dr n. med. Januszem Zdzitowieckim i Hasan Ciftci.  Pan Doktor Fariborz Parandeh podczas kolejnej swojej wizyty bardzo chwalił polską edukację medyczną. Wielu młodych Szwedów przyjeżdża do Polski wyszkolić się na przyszłych lekarzy. Z takim wykształceniem łatwiej im jest później znaleźć w Szwecji pracę - twierdzi Pan Parandeh, którego córka studiuje medycyne w Gdańskiej Akademii Medycznej.  Często chwaleni są za poziom wyedukowania. Studenci ci mieszkają w Polsce przez cały okres studiów, wynajmują mieszkania, robią zakupy, zwiedzają Polskę i reklamują ją wśród swoich rodaków. Popularność zdobywania wiedzy właśnie na polskich uczelniach wzięła się chyba stąd, że w Szwecji jest bardzo dużo polskich wykładowców. Polacy są cenieni i uważani za bardzo dobrych specjalistów. Studenci szweccy przyjeżdżając uczyć się wśród autorytetów, zostawiają w Polsce nie małe pieniądze. Za same studia płacą wielokrotnie więcej niż przeciętny student prywatnej polskiej uczelni. Doliczając do tego koszt utrzymania to i tak w Polsce edukacja bardziej im się opłaca. Polskie uczelnie natomiast mogą te pieniądze wykorzystać, aby podwyższyć jakość swoich usług edukacyjnych.  

Hasan Ciftci Ambasadorem inicjatywy Invest in Pomerania

Hasan Ciftci Ambasadorem inicjatywy Invest in Pomerania Ambasador Invest in Pomerania, Pan Hasan Ciftci, jest współtwórcą i współorganizatorem systemu promocji Turcji w Polsce jak i promocji Polski w Turcji. W 2010 rozpoczął efektywną i owocną pracę na rzecz projektu "Partnerstwa Miast Polskich i Tureckich". Od lat angażuje się w pozyskiwanie  polskich i zagranicznych inwestorów na polski rynek. Bierze czynny udział w promowaniu Polski wśród zagranicznych i polskich studentów, brał udział w projekcie Erasmus i Leonardo Da Vinci. Często udziela się w wydarzeniach z życia studenckiego i szkolnego. Zaangażowany był m.in. w  Dzień Kultury Tureckiej na Uniwersytecie Gdańskim oraz Dni Kultury Tureckiej w Wyższej Szkole Zarządzania w Gdańsku. Jako absolwent Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa w Istambule i jako działacz z trzydziestoletnim doświadczeniem w branży turystycznej, był promotorem pierwszych lotów czarterowych z Gdańska do Turcji. Odbywało się to  w ramach współpracy z największymi na rynku touroperatorami. Jest aktywnym propagatorem rynku polskiego wśród inwestorów z Turcji.

Przed wyborami - kilka słów o programie

Robię to co naprawdę potrafię! Jako radny sejmiku województwa pomorskiego zamierzam więc działać w tych obszarach, z którymi jestem związany od lat - w edukacji, przedsiębiorczości, kulturze i turystyce. Moje doświadczenia zawodowe pokazują, że dziedziny te mocno się przenikają. Efektywne działania podejmowane w jednej z nich, mają pozytywny wpływ na pozostałe i - co moim zdaniem jest najważniejsze - służą rozwojowi całego regionu. Edukacja Moje cele dotyczące edukacji są jasno określone. Zależy mi na: - wzmocnieniu konkurencyjności pomorskich szkół wyższych, - zwiększeniu liczby studentów i absolwentów szkół wyższych biorących udział w atrakcyjnych programach stypendialnych, - stworzeniu warunków do powstania większej liczby kierunków studiów prowadzonych w języku obcym, - zwiększeniu efektywności wymiany między nauką i biznesem. Aby zrealizować postawione sobie cele, planuję szereg konkretnych działań. Jako koordynator projektów Fundacji Wspierania Systemów Edukacji dotychczas (w ramach programów Leonardo da Vinci i Erasmus) zorganizowałem praktyki zagraniczne dla kilkuset osób, przyjmowałem też zagranicznych studentów odbywających praktyki w Polsce. Jednocześnie szkoliłem też wyjeżdżających stażystów pod względem kulturowym i językowym. W przyszłości planuję wyraźnie zwiększyć liczbę studentów i absolwentów biorących udział w atrakcyjnych programach stypendialnych. Działając we współpracy z władzami placówek edukacyjnych, planuję kontynuować moją działalność związaną z ułatwianiem zagranicznym studentom podejmowania nauki na pomorskich...

Copyright (c) www.hasanciftci.pl 2014. All rights reserved.
Designed by