Wiele kultur - jedna kuchnia!

Wraz z Larrym Okey Ugwu, Prezesem Stowarzyszenia Integracji Kultur i Sztuki "Jeden Świat" oraz dyrektorem Nadbałtyckiego Centrum Kultury zapraszamy na warsztaty kulinarne pt. "Wiele kultur - jedna kuchnia". 4 listopada założymy fartuchy i zakaszemy rękawy, by wspólnie z gośćmi przygotować swoje rodzime - nigeryjskie i tureckie - smakołyki. Gotowanie i jedzenie przy jednym stole będzie okazją do wymiany poglądów na temat kuchni, tradycji i kultury. Choć Pomorze wciąż jest regionem monokulturowym, coraz więcej imigrantów przyjeżdża do tej części Polski i w niej pozostaje. "Polacy z wyboru" mają też znaczący wpływ na rozwój  województwa pomorskiego - jego kulturę, sztukę, gospodarkę i edukację. A w wolnym czasie... GOTUJĄ! I zachęcają do tego innych. Bo nic tak nie łączy jak kuchnia!

Spotkanie odbędzie się 4 listopada 2014 roku, o godz. 12:00, w CH Galeria Bałtycka w Gdańsku, na poziomie -1, koło sklepu Smyk. Czas trwania ok. 70 min. Warsztaty "Wiele kultur - jedna kuchnia!" odbywają się w ramach obchodów 600-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Turcją.

Partnerem akcji jest restauracja turecka Baharat i Alanya Kebap, które przygotują poczęstunek dla naszych gości oraz dostarczą produkty do przygotowywanych potraw.

Zachęcamy do udziału, który potwierdzić można pisząc na adres: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .

 

Copyright (c) www.hasanciftci.pl 2014. All rights reserved.
Designed by