Szwedzcy studenci medycyny w Polsce - czyli promowanie Polski w Szwecji w ramach współpracy medycznej.

Robocze spotkanie z (od lewej) : lekarzem, endykronologiem szwedzkim - dr Fariborz Parandeh i lekarzem polskim - dr n. med. Januszem Zdzitowieckim i Hasan Ciftci.

Pan Doktor Fariborz Parandeh podczas kolejnej swojej wizyty bardzo chwalił polską edukację medyczną. Wielu młodych Szwedów przyjeżdża do Polski wyszkolić się na przyszłych lekarzy. Z takim wykształceniem łatwiej im jest później znaleźć w Szwecji pracę - twierdzi Pan Parandeh, którego córka studiuje medycyne w Gdańskiej Akademii Medycznej. 

 

 

Często chwaleni są za poziom wyedukowania. Studenci ci mieszkają w Polsce przez cały okres studiów, wynajmują mieszkania, robią zakupy, zwiedzają Polskę i reklamują ją wśród swoich rodaków. Popularność zdobywania wiedzy właśnie na polskich uczelniach wzięła się chyba stąd, że w Szwecji jest bardzo dużo polskich wykładowców. Polacy są cenieni i uważani za bardzo dobrych specjalistów. Studenci szweccy przyjeżdżając uczyć się wśród autorytetów, zostawiają w Polsce nie małe pieniądze. Za same studia płacą wielokrotnie więcej niż przeciętny student prywatnej polskiej uczelni. Doliczając do tego koszt utrzymania to i tak w Polsce edukacja bardziej im się opłaca. Polskie uczelnie natomiast mogą te pieniądze wykorzystać, aby podwyższyć jakość swoich usług edukacyjnych.

 

W Szwecji rośnie również popularność polskich prywatnych klinik, które oferują usługi medyczne w niewygórowanych cenach - porównując z cenami w ich ojczystym kraju. Przyjeżdżając, w ramach programu leczenia, rehabilitacji czy też innych usług przebywają na terenie kraju od kilku dni do kilku tygodni. W tym czasie korzystają z atrakcji jakie daje trójmiasto, wspierając tym turystykę i pokrewne im branże.

 

Cieszymy się więc, iż nasi specjaliści są doceniani. Możemy skorzystać dzięki przyjazdom studentów (których w Polsce jest z roku na rok coraz mniej). Polska jest promowana, a to wpłynie pozytywnie na każdego z nas - od tych, którzy prowadzą wszelkiego rodzaju biznesy i są w nich pozatrudniani, po tych którzy po prostu są dumni z tego, że są Polakami.

 

Spotkanie z lekarzami w "Małej Klinice". Od lewej: dr n. med. Wojciech Czarzasty, dr n. med. Tomasz Osęka, dr Katarzyna Ostrowska, dr Fariborz Parandeh i Hasan Ciftci.

 

Copyright (c) www.hasanciftci.pl 2014. All rights reserved.
Designed by